top of page
Blueprint
%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%99-%D7%A2%D7%99%D7%92%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%95-%D7%A9%D7

yeruka

עיצוב פנים וייעוץ אקולוגי

מרפאה בתים של אנשים

מירי - 052-4243922

תמונה של מירי אמויאל

לקבוצת הווצאפ - פינת הטיפ השבועי

קירות גבס

קירות גבס הם חלק בלתי נפרד מעולם הבנייה, אם בתחום הבניה הפרטית, הציבורית ובכלל. הם מיוצרים על ידי יציקת גבס ע"ג תשתיות מתאימות, כיסוי מגרעות, הבלטת אלמנטים דקורטיביים ועוד.

אחד הטעמים המרכזיים לבחירת קירות גבס הינו היכולת ליצור פרטים בעיצובים שונים ומקוריים. קירות גבס מאפשרים למעצבים ולבעלי בתים לייצר חציצות והזזת פונקציות שונות במרחבי הפנים, בקלות, במהירות ובמינימום לכלוך,

לאחרונה, קירות הגבס צברו פופולריות רבה בתחום הבנייה והעיצוב ותפקידם מתרחב. בין היתר, ניתן להשתמש בהם כאלמנט מיישר לקירות עקומים, שידרוג הבידוד הטרמי והאקוסטי, להסתרת כבלי חשמל, רמקולים וכמובן כאלמנט עיצובי ורב תכליתי.

לסיכום, קירות גבס הם אפשרות מעניינת ומסוגננת לבניית קירות ותפקידם מגוון ורחב. הם מתאימים למגוון חללים ויש כאלה נחשבים לחזקים ועמידים לאורך זמן.

מדובר בחומר שנתפש כ”ירוק” (ניתן למיחזור), מאוד עמיד, חסכוני, מסייע להפחית עומסים, מאפשר לבצע בקלות יתרה פרויקטים עיצוביים, 

מעניק בידוד תרמי ואקוסטי טוב, מונע התפשטות אש ועוד.

יתרון חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון (ואף לנצל כהלכה) נוגע לוורסטיליות ולזמניות החומר. לדוגמה, אחרי תוספת של קיר גבס מאפשרת בעתיד לבצע בקלות שינוים עיצוביים, לצד הוצאה שולית וללא יצירת נזק לריצוף,

הגבס מגיע בצורת לוחות ובמגוון עוביים, ניתן למצוא לוחות בעובי של 12.5 מ”מ, 15.9 מ”מ,9.7 מ”מ ו6.5 מ”מ, כאשר האורכים נעים בין 2.6 לבין 3 מטרים. עבור רוב הפרויקטים ייבחרו הסוגים היותר עבים, אך אם מבקשים ליצור מבנים מעוגלים, הרי שנהוג להיעזר במשטחי הגבס היותר דקים, אותם ניתן לכופף מבלי לפגום בשלמות הלוח. לצד המגוון הנרחב נציין שישנו בסיס משותף – רוב הלוחות כוללים שכבת נייר דקיקה אשר מכילה הרכב של סידן גופרתי חצי מימי, לצד תוספת ייעודית מותאמת צורך.

אלה סוגי לוחות הגבס

כאשר עומדים לקראת עבודת גבס, יש לעצור ולבחור את הסוג הנחוץ, בהתאם לשורת אילוצים וצרכים, ועל כן יש צורך בהיכרות מעמיקה. להלן סקירה על סוגי לוחות גבס:

 • לוח גבס בצבע לבן / בז’ – מדובר בסוג הסטנדרטי. כאשר אין תקן שיש לעמוד בו או צורך מיוחד, גבס זה יעניק מענה מלא. לרוב סוג זה אידאלי עבור מחיצות, יצירת נישות והנמכת תקרה.

 • לוח גבס ורוד – עמיד בפני אש ועל כן לרוב מתפקד כמבודד בין אזורים. כמו כן, לא מעט אנשים פרטיים בוחרים להיעזר בו כאשר מבקשים להגן על ציוד שמצוי בקרבת תנור או קמין.

 • לוח גבס משולב סיבי זכוכית – מעניק עמידות גבוהה ביותר בפני אש, רמה אחת מעל לוח הגבס הוורוד.

 • לוח גבס משולב קלקר – מעניק בידוד תרמי. סוג זה אידאלי עבור מבנים שמבקשים לחסוך באנרגיה בחודשי חורף.

 • לוח גבס ירוק – אידאלי עבור “חדרים רטובים”, ולו כי גבס ירוק עמיד בפני לחות ורטיבות במינונים נמוכים.

 • לוח גבס מבוסס בריום סולפט – מעניק הגנה מפני קרני רנטגן, בעיקר רלוונטי עבור מעבדות ומרפאות.

 • לוח גבס כחול (סופרבורד) – כפי שהשם מרמז, לוח זה מחזיק בלא מעט יתרונות. ניתן למחזרו, הוא עמיד בפני רטיבות, אש ואף מליחות, הוא מעניק בידוד אקוסטי וחשוב מכל הוא מאוד עמיד בפני נגיפה, ולו כי סופרבורד ניחן במקדם התפשטות נמוך. עוד נציין שלהבדיל מהסוגים האחרים, סוג זה אינו מכיל נייר, אלא משני צדדיו ניתן למצוא שכבת סיבי זכוכית, כך שמדובר באחד מסוגי הגבס היחידים אשר כן מותאמים עבור התקנות חוץ.

 • לוח גבס מבוסס צמנט – לעומת הגבס הירוק, סוג זה מעניק הגנה יותר מלאה מפני רטיבות.

 • לוח גבס סופג רעשים – מעניק בידוד אקוסטי.

 • לוח גבס בעל 4 פאזות – אידאלי עבור יצירת קשתות.

 • לוח גבס מחורר - לוח גבס מחורר בעל עיצובים שונים ומגוונים המתאים לעיצוב חדשני ואופנתי של כל אזורי הבית או המשרד בשילוב של בידוד אקוסטי למקומות רועשים במיוחד.
  ישנם מספר סוגים של גדלים וצורת של החירורים השונים : חירורים עגולים ומרובעים.
  סוגי החירורים השונים מאפשרים התאמה מושלמת לאזור בבית שבוא יש למקם את לוח הבס המחורר.
  שימו לב לוח גבס מחורר זהו לוח גבס רגיל בעל תכונות רגילות רק בעיצוב מחורר למטרות שונות.

לסיכום

מבחר הגדול של סוגים שונים של לוחות גבס מאפשר שימוש בלוחות הנותנים מענה טוב לשלל צרכים. החוכמה היא לדעת לבחור את הלוחות המתאימים ביותר לשימוש המיועד להם.
בחירה נכונה תתחיל באיפיון הצרכים, אלו תכונות נרצה שיהיו ללוחות הגבס מהם ייבנו קירות פנימיים באזור מסויים, נישות, מזנונים, קירות חיצוניים או כל שימוש מתוכנן אחר.
לוחות בעלי תכונות משופרות הם יקרים יותר לכן חבל להשתמש בלוחות כאלה אם אין בהם צורך אמיתי.

עד כאן פינת הטיפ לשבוע זה, 

אם פספסתי משהו או שבא לכם לשאול משהו נוסף, 

אתם יותר ממוזמנים לפנות,

שבוע הבא נושא חדש

שיהיה המשך יום ושבוע נפלא 

לוגו

מירי - 052-4243922

שעות פעילות:
ימים  א - ה  9.00 - 17.00

יקנעם עילית

bottom of page